flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку

ЗАТВЕРДЖЕНО
на загальних зборах колективу

Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області

від 04 листопада 2016 року

 

 

 

ПРАВИЛА
внутрішнього трудового розпорядку
для суддів, працівників патронатної служби (помічників суддів), 
службовців та робітників апарату
Шосткинського міськрайонного суду Сумської області

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Стаття 43 Конституції України гарантує громадянам України право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру.

1.2. Відповідно до статті 142 Кодексу Законів про працю України трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовим колективом за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) на основі типових правил.

1.3. Метою цих Правил є встановлення трудового розпорядку для суддів, працівників патронатної служби (помічників суддів), службовців та робітників апарату Шосткинського міськрайонного суду Сумської області (далі – судді та працівники апарату суду), що ґрунтуються на нормах законодавства про працю.

1.4. Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішують голова суду та керівник апарату суду в межах наданих їм повноважень та діючого законодавства.

1.5. Дія даних Правил не поширюється на державних службовців апарату суду, оскільки організація, режим роботи, умови перебування державного службовця в суді та забезпечення раціонального використання його робочого часу визначені Правилами внутрішнього службового розпорядку Шосткинського міськрайонного суду Сумської області, затвердженими Загальними зборами державних службовців Шосткинського міськрайонного суду Сумської області 12 травня 2016 року.

 

  1. Порядок прийняття і звільнення працівників

 

2.1. Працівники апарату суду приймаються на роботу відповідно до чинного законодавства. Призначення на посаду помічника судді здійснюється без конкурсного відбору на підставі письмового подання судді керівником апарату суду. Помічник судді призначається на посаду на час виконання суддею повноважень судді Шосткинського міськрайонного суду Сумської області.

2.2. При прийнятті на роботу громадяни зобов’язані подати:

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру;

- трудову книжку, оформлену у встановленому порядку;

- диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку;

- військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, пред’являють військовий квиток та його копію.

При прийнятті на посаду забороняється вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.

2.3. Посади суддів заміщуються відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», посади помічників суддів відповідно до Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України № 14 від 25 березня 2011 року, зі змінами та доповненнями.

2.4. Прийом на роботу працівників апарату суду оформляється наказом керівника апарату Шосткинського міськрайонного суду Сумської області, який оголошується працівнику під розпис.

Зарахування суддів до штату суду оформлюється наказом голови Шосткинського міськрайонного суду Сумської області на підставі акта про призначення суддею.

Призначенням на посаду вважається і тоді, коли наказ не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи.

2.5. Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації не може бути відмовлено в призначенні на посаду.

2.6. Під час призначення на посаду працівника апарату суду може бути встановлено випробування з метою перевірки його відповідності роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу. Строк випробування при прийнятті на роботу закріплений у статті 27 КЗпП України).

2.7. Призначаючи у встановленому законом порядку суддю або працівника апарату суду на посаду, або переводячи працівника апарату суду встановленому порядку на іншу посаду, голова суду та керівник апарату суду в межах наданих їм повноважень, зобов'язані:

- Роз’яснити працівнику суду його права і обов’язки та істотні умови праці, повідомити про наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних та шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства;

- Ознайомити працівника з Правилами внутрішнього трудового розпорядку та посадовою інструкцією під розпис;

- Визначити працівнику робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

- Проінструктувати працівника щодо техніки безпеки, протипожежної охорони та інших правил охорони праці.

2.8. На осіб, які пропрацювали понад п’ять днів, ведуться трудові книжки. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58. Трудові книжки суддів та працівників апарату суду зберігаються як документи суворої звітності. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на спеціалістів з питань персоналу суду.

2.9. Звільнення з ініціативи керівника апарату, або особи, що виконує його обов’язки, допускається у випадках, передбачених чинним законодавством.
Звільнення працівників апарату суду у випадках ліквідації, скорочення чисельності або штату працівників здійснюється у відповідності з чинним законодавством.

2.10. Звільнення працівника апарату суду оформляється наказом керівника апарату суду, виключення суддів зі штату суду оформлюється наказом голови суду на підставі акта про звільнення судді з посади.

2.11. Спеціалісти з питань персоналу суду зобов’язані в день звільнення видати працівнику належно оформлену трудову книжку. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

 

  1. Основні права й обов'язки працівників

 

3.1. Судді та працівники апарату суду мають право:

- користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією та законами України;

- брати участь у розгляді питань і прийняття рішень у межах своїх повноважень;

- на повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;

- вимагати затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою;

- на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, якості, досвіду та стажу роботи;

- на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;

- на соціальний і правовий захист відповідно до їх статусу;

- захищати свої законні права та інтереси в судовому порядку.

3.2. Судді та працівники апарату суду зобов’язані:

- дотримуватись Конституції України та інших актів законодавства України;

- не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;

- виконувати свої посадові обов’язки чесно, неупереджено і сумлінно, дотримуватись трудової дисципліни, своєчасно і точно виконувати розпорядження керівництва суду, використовувати весь робочий час для продуктивної праці, проявляти ініціативу і творчість, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;

- виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки;

- утримувати своє робоче місце в порядку і чистоті, а також дотримуватись чистоти в приміщеннях і на території суду;

- берегти обладнання, інвентар, додержувати встановлений порядок зберігання матеріальних цінностей і документів, економно та раціонально використовувати електроенергію, паливо та інші матеріальні та фінансові ресурси, які йому доручені;

- постійно поліпшувати стан відповідності своїх умінь, знань і навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій професійний, інтелектуальний та культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;

- шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби;

- суворо дотримуватись вимоги щодо заборони паління в приміщеннях (на робочих місцях, у кабінетах та у місцях загального користування) суду.

3.3. Коло обов’язків (робіт), що виконує суддя (окрім здійснення судочинства) та кожний працівник апарату суду за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями і функціональними обов’язками, затвердженими в установленому порядку для суддів – наказом голови суду, для працівників апарату суду - наказом керівника апарату суду.

 

  1. Основні обов'язки керівництва

 

4.1. Керівництво Шосткинського міськрайонного суду Сумської області зобов’язане:

- під час призначення на посаду роз’яснити працівникові його права і обов’язки, поінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;

- належним чином організувати працю та забезпечити кожного працівника робочим місцем;

- затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника;
- контролювати виконання працівниками вимог законодавства, правил внутрішнього трудового розпорядку, застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;

- неухильно дотримуватись законодавства про працю і правил праці, покращувати умови праці, забезпечувати здорові і безпечні умови праці, постійно контролювати знання і дотримання працівниками всіх вимог інструкцій правил по техніці безпеки, з питань виробничої санітарії, протипожежної безпеки;

- створювати умови для ефективного використання робочого часу; 

- підтримувати та розвивати ініціативу та активність працівників;

 - забезпечувати систематичне підвищення ділової кваліфікації працівників суду і рівня їх правових та інших професійних знань, створювати необхідні умови для поєднання роботи з встановленими формами навчання.

 

  1. Робочий час та його використання, час відпочинку

 

5.1. Нормальна тривалість робочого часу суддів та працівників апарату суду не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - суботою та неділею.

5.2. Робочий час суддів та працівників апарату суду починається щоденно о 08-00 годині та закінчується щодня, крім п’ятниці, о 17-15 годині, в п’ятницю робочий час закінчується о 16-00 годині.

5.3. Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину (стаття 53 КЗпП України).

5.4. Суддям та працівникам апарату суду надається щодня перерва для відпочинку та харчування з 13-00 до 14-00 години. Перерва не включається в робочий час.

5.5. Керівництво суду організовує облік відпрацьованого часу працівниками суду.

5.6. Надурочні роботи та роботи у вихідні дні, як правило, не допускаються, за винятком чергування працівників апарату суду та розгляду справ суддями відповідно до вимог законодавства, із встановленням робочих часів наказами голови суду.
Компенсація за роботу у вихідний день визначається статтею 72 КЗпП України. 

5.7. Забороняється в робочий час проведення будь-яких заходів, не пов’язаних з виробничою діяльністю.

5.8. Суддям та працівникам апарату суду надаються щорічні та додаткові відпустки відповідно до чинного законодавства України та затвердженого графіку. Черговість надання щорічних відпусток встановлюється адміністрацією з врахуванням необхідності забезпечення нормальної роботи суду і сприятливих умов для відпочинку працівників.

Графік відпусток складається на кожний рік не пізніше 15 січня поточного року і доводиться до відома всіх працівників.

5.9. Надання відпусток суддям оформляється наказом голови суду, а працівникам апарату суду – керівником апарату суду.

 

  1. Заохочення за успіхи в роботі

 

6.1. 3а зразкове виконання своїх обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці й інші досягнення в роботі можуть застосовуватися такі заохочення: 

  1. Оголошення подяки;
  2. Преміювання;
  3. Нагородження почесною грамотою, тощо.

 

  1. Стягнення за порушення трудової дисципліни

 

7.1. Порушення трудової дисципліни, тобто невиконання або неналежне виконання з вини працівника апарату суду покладених на нього трудових обов’язків, цих Правил тягне за собою застосування заходів, передбачених діючим законодавством.
За порушення трудової дисципліни до працівника апарату суду може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

а) догана;

б) звільнення.

Звільнення, як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до підпунктів 3, 4, 7, 8 статті 40, пункту 1 статті 41 КЗпП України.

Дисциплінарні стягнення до суддів застосовуються згідно з Законом України «Про судоустрій і статус суддів», для інших працівників апарату суду відповідно до КЗпП України.

7.2. До застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату суду повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмове пояснення. У випадку відмови працівника дати письмове пояснення, складається відповідний акт.

7.3. Дисциплінарні стягнення до працівників апарату суду застосовуються керівником апарату суду безпосередньо після виявлення проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без врахування часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

7.4. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.

7.5.Працівник апарату суду ознайомлюється з рішенням про застосування дисциплінарного стягнення під підпис.

7.6. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не було піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення.

Якщо працівник апарату суду не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

 

  1. Заключні положення

 

8.1. Строк дії цих Правил не встановлюється. Зміни до цих правил можуть бути внесені шляхом обговорення і затвердження на загальних зборах колективу Шосткинського міськрайонного суду Сумської області більшістю складу працюючих.

8.2. Кожний працівник суду знайомиться з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, про що він засвідчує своїм підписом в особовій справі.

8.3. Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені наказом голови Шосткинського міськрайонного суду Сумської області № 1-ОД від 02 січня 2013 року вважати такими, що втратили чинність.