Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Громадська рада доброчесності лише сприяє роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з кваліфікаційного оцінювання суддів, але не може ухвалювати остаточного рішення щодо доброчесності або професійної етики окремого судді. Про це зазначається у Висновку щодо Регламенту Громадської ради доброчесності, який презентували під час круглого столу «Стандарти Ради Європи щодо оцінювання суддів та Регламенту Громадської ради доброчесності».
У Висновку зазначається, що європейські стандарти не забороняють фахівцям, які можуть зробити корисний внесок до процесу оцінювання суддів, брати в ньому участь, проте їхня роль може бути лише дорадчою, а не вирішальною.
При цьому у висновку вказується на розбіжності між повноваженнями Громадської ради доброчесності, передбаченими Законом про судоустрій, і тими, що встановлені Регламентом про ГРД.
Відповідно до Закону, ГРД має право лише аналізувати й перевіряти інформацію, що стосується доброчесності та професійної етики суддів, але не наділена компетенцією розглядати обґрунтованість судових рішень. Обґрунтованість рішень судді не може бути предметом розгляду ГРД також і в контексті висновку про невідповідність судді (кандидата на посаду судді).
"Оцінювання судді (кандидата на посаду судді), зокрема оцінка його/її професійних знань і компетентності, моральної, етичної та психологічної доброчесності – це завдання органу, якому доручено проводити оцінювання (Вища кваліфікаційна комісія суддів України), а висновок ГРД – це елемент, що має стосуватися лише питань професійної етики та доброчесності суддів і кандидатів на посаду судді", - йдеться у документі Ради Європи.
Джерело: газета «Українське право»