Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Питаннями суддівської кар'єри та відповідальності почне займатися Вища рада правосуддя - колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського самоврядування, який діє на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування, на основі відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесності і високопрофесійного корпусу суддів, дотримання норм Конституції та законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів.
Закон № 1798-VIII «Про Вищу раду правосуддя» набрав чинності сьогодні, 5 січня.
Законом встановлено порядок обрання (призначення) на посади членів ВРП, порядок розгляду питань щодо формування суддівського корпусу, дисциплінарного провадження щодо суддів тощо.
Також з сьогоднішнього дня втратив чинність Закон «Про Вищу раду юстиції». ВРЮ реорганізується шляхом утворення Вищої ради правосуддя. Міністр юстиції і Генеральний прокурор припиняють свої повноваження членів Вищої ради юстиції.
Дисциплінарні справи, відкриті Вищою радою юстиції до 30 вересня 2016 року, дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя розглядають в порядку, передбаченому пунктом 32 розділу XII Закону № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», з урахуванням особливостей, визначених регламентом ВСП. Приймаючи рішення за результатами розгляду таких дисциплінарних справ, ВСП застосовує стягнення, визначені Законом № 1402-VIII. Дисциплінарні справи, відкриті до 30 вересня, розглядаються у порядку, що діяв на день відкриття дисциплінарної справи.
Розмір винагороди члена ВРП встановлений у розмірі посадового окладу судді Верховного Суду (75 мінімальних заробітних плат) з коефіцієнтом 1,5.
А передбачений Законом новий порядок переведення та відрядження суддів почне діяти з 30 вересня 2018 року.
Також набув чинності Закон № 1800-VIII про внесення змін в Бюджетний кодекс, яким, зокрема, врегульовано питання фінансування ВРП.
Згідно з цим Законом, головними розпорядниками коштів держбюджету визначені Вища рада правосуддя та Державна судова адміністрація. З переліку головних розпорядників виключені вищі спеціалізовані суди (так як ці суди ліквідуються).
Без узгодження з ВРП не можна буде зменшити бюджетні призначення на утримання судів та інших органів і установ системи правосуддя. Проект Закону про Держбюджет повинен бути узгоджений ВРП до його схвалення Кабміном по статтях, пов'язаних із забезпеченням функціонування судів і діяльності суддів, органів і установ системи правосуддя.
Джерело: сайт «Юрліга»