flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Із зали судового засідання

21 жовтня 2015, 09:42

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області постановив ухвалу про застосування примусових заходів медичного характеру відносно громадянина Д.

У вересні цього року суддею Шосткинського міськрайонного суду Сумської області у відкритому судовому засіданні було розглянуто клопотання слідчого про застосування примусових заходів медичного характеру відносно громадянина Д. та постановлено ухвалу про застосування до громадянина Д. примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

У лютому минулого року мешканець Шосткинського району Д., знаходячись в одному з салонів краси міста, почав висловлюватися на адресу співробітників салону нецензурною лайкою. В цей час громадянка К., яка знаходилась у вказаному салоні, зробила йому зауваження з приводу його поведінки, на що останній обома руками штовхнув її в область грудної клітини. Після чого, чоловік схопив жінку за руку та обернувши навколо її вісі, штовхнув на підлогу. Від вказаного поштовху потерпіла К. впала на підлогу та намагалася підвестися на ноги, однак громадянин Д., знову штовхнув її, внаслідок чого вона впала на коліна та руку, а чоловік з місця вчинення суспільно-небезпечних дій зник. Своїми діями громадянин Д. вчинив щодо потерпілої К. насильницькі дії, які завдали їй фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень. Факт вчинення чоловіком суспільно-небезпечного діяння, яке має ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України підтверджується показаннями допитаних у судовому засіданні свідків.

Однак, як вбачається з висновку судово-психіатричного експерта як в період часу,до якого відноситься вчинення інкримінованого громадянину Д. суспільно-небезпечного діяння, так і на час проведення експертизи, останній страждав хронічним психічним захворюванням, а тому не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. З урахуванням даних висновків експерт вважає, що за своїм психічним станом громадянин Д. потребує застосування до нього примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні зі звичайним наглядом.

Вислухавши думку прокурора та захисника, які вважають, що громадянин Д. потребує надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, з урахуванням висновку судово-психіатричної експертизи, суд вважає, що суспільно-небезпечне діяння, яке має ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України, вчинення якого інкримінується громадянину Д., дійсно мало місце та було вчинено вказаною особою. Оскільки зазначене діяння було вчинено громадянином Д. в стані неосудності, суд прийшов до висновку застосувати до останнього примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області протягом 30 днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Уразі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.