Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вперше в Шосткинському міськрайонному суді ухвалено вирок судом присяжних
Вперше в Шосткинському міськрайонному суду ухвалено обвинувальний вирок судом присяжних, а саме у складі двох суддів та трьох присяжних.
Подія злочину сталася 20.05.2018 року біля р.Десна поблизу с.Пирогівка Шосткинського району, де рибалив обвинувачений та двоє потерпілих. Між чоловіками виникла словесна сварка, під час якої потерпілий порізав гумовий човен обвинуваченого. На грунті раптово виниклих неприязних відносин останній завдав одному з потерпілих вогнепальні поранення з мисливської рушниці, які по ступеню тяжкості кваліфікуються як тяжкі тілесні ушкодження за ознакою небезпеки для життя в момент заподіяння.
Вказані дії органом досудового розслідування були кваліфіковані за ч.2 ст.15, п.1 ч.2 ст.115 КК України.
Суд не погодився з висунутим прокурором обвинуваченням, а саме, що особа вчинила закінчений замах на умисне вбивство двох осіб, та перекваліфікував дії обвинуваченого, визнавши останнього винним у вчиненні закінченого замаху на умисне вбивство однієї особи за ч.2 ст.15, ч.1 ст.115 КК України.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений, хоча і не визнав вину у замаху на умисне вбивство, однак не заперечував, що саме внаслідок його дій було заподіяно шкоду здоров’ю потерпілого, про що він дійсно шкодує, та публічно попросив вибачення за те, що сталося.
До пом’якшуючих покарання обставин суд відніс щире каяття обвинуваченого, а також добровільне часткове відшкодування завданої шкоди. Обставин, що обтяжують покарання, судом встановлено не було.
Враховуючи особу обвинуваченого, який раніше не судимий, до адміністративної відповідальності не притягався, позитивні характеристики особи, поведінку потерпілого, який спровокував конфлікт, суд прийшов до переконання призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років та стягнув моральну та матеріальну шкоду на користь потерпілого.
Примітка:
Присяжним визнаються громадяни України, які у випадках, передбачених процесуальним законом, та за їх згодою залучаються до здійснення правосуддя, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередньо участь народу у здійсненні правосуддя.
Усі питання, пов'язані з судовим розглядом, судді і присяжні вирішують спільно.
Формування та затвердження списку присяжних покладається на відповідні місцеві ради.
Визначення присяжних для судового розгляду з числа осіб, які внесені до списку присяжних забезпечує автоматизована система документообігу суду.
Прес-служба суду